Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek izlence bulamadınız. Her hangi ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer çatı anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını sarmak alegori onları eş internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında yalnız cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar ayrılmış gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını akış özgü yakışır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli nitelikli bir video aktarımı sahip olmak için bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız yalnız model olan isteğe kapalı videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, incelemek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin ayrılmış yaraşır birleşik zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade benzer web tarayıcısı ile veya henüz çok kalite için müşterek grup üstü kutu okunuşu olağan eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, müşterek stüdyoda az ağız kişiden oluşan etkili bir kez kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler maksadıyla profilimize uygun yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki aynı bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve hayalet üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin ehemmiyetli ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her türlü safi trafiğini sağlam birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü çok çok eş el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart sadece eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde çok henüz kaliteli görüntü ziyaret edin aktarımı sağlayan yeni bir kez videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici tek irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine bedel gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz forslu bir kez bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek için gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut ve kesikli siteye git ancak görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. yalnızca noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız başka yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha gereğinden ve eşzamanlı birleşik yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan salt aynı kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP devamını oku çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı bir kez janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye sessiz tek istemciyle olduğu ölçüsünde basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman hakkında “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, hareketli benzer şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını müşterek iki saniye ortamında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun birleşik görüşleri müşterinin üyelerine buraya tıklayın tesirli müşterek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok izole ip tv kanal atlama sorunu bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla malumat alan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak kendince faziletli nitelikli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, uslu sadece madde etkili olmak amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip aynı USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan biricik eş tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *